40030 ул. Гагарина 2, офис 8, г. Сумы
ework1mail@gmail.com

Страховка в Чехію

Легально влаштуватися на роботу українцю в Чехії стало можливим тільки кілька років тому – в 2016-м, до цього моменту з 2008 іноземцям не видавалися робочі візи. Дівчата і жінки йшли на хитрощі, вступаючи в фіктивні шлюби, а чоловіки працювали лише нелегально або за польськими візами, що тягнуло за собою депортацію. Зараз проблем з офіційним працевлаштуванням немає, але страховка для отримання візи в Чехію необхідна.

Види медичної страховки для візи в Чехію

Страховка – обов’язкова умова для отримання робочої візи в Чехію і джерело вашого спокою в чужій країні. Не варто економити на цій статті витрат, і перш ніж оформляти документ, варто ретельно продумати всі ризики, з якими є ймовірність зіткнутися за кордоном. Від кількості прописаних пунктів в полісі залежить ступінь вашої захищеності. Враховуйте всі нюанси, починаючи з хронічних захворювань, і закінчуючи можливими ризиками, пов’язаними з умовами роботи. При відсутності медичного полісу українці відсутня можливість звернутися за допомогою до закордонних клінік для лікування травм і хвороб, отриманих в робочий час.

Правила оформлення страхового поліса

Вимоги до медичного полісу для страховки в Чехію мають ряд стандартних вимог:

  • поширюватися на весь передбачуваний період поїздки;
  • мінімальне страхове покриття має становити 30 000 євро (без франшизи);
  • в зону дії страхового поліса повинні бути внесені всі країни Шенгену.

В силу відсутності як таких кордонів в Європі передбачається, що українці безперешкодно можуть виявитися в сусідній країні, тому покриття страхових випадків поширюється на прилеглі території.

Страховий договір гарантує забезпечити оплату витрат на лікування раптових хвороб, травм на території Чехії, пов’язані з транспортуванням застрахованої особи до місця Для оформлення дворазової або багаторазової робочої візи (працевлаштування вахтовим методом), необхідно оформити поліс з датами, які охоплюють обидва в’їзду або окремо оформляти документ для кожної поїздки.

Для поїздок довше, ніж 30 днів досвідчені трудові мігранти рекомендують збільшити суму страхування до 50 000 євро, а на рік – до 100 000 євро, так як потенційно збільшується ймовірність необхідності в неодноразовому відвідуванні чеських медичних установ.

Вартість медичних послуг і страховки в Чехію

Мінімальний пакет послуг, прописаний в медичному полісі покриває витрати на:

  • доставку застрахованої особи до медичного закладу на батьківщину, в разі гострої необхідності лікування в Україні або його смерті;
  • витрати на проведення операцій та амбулаторне лікування;
  • оплата вартості всіх необхідних медикаментів, аналізів та процедур;
  • надання стоматологічної допомоги при гострому зубному болю.

Невисока вартість договору медичного страхування українця в Чехії (0,99 – 1,7 євро на добу) особливо помітна на тлі прайса послуг для пацієнтів в чеських лікарнях:

3 дні для післяопераційної реабілітації в медцентрі – 300-1000 €;

Транспортування тяжкохворих в аеропорт – 200-1000 €;

Госпіталізація в приватну клініку – 100 €;

Прийом у лікаря загальної практики – 50 €;

Консультації вузьких фахівців – від 18,5 €;

Здача аналізів – від 30 €.

Чим найчастіше доводиться стикатися українців в далеких країнах – простудні захворювання і травматизм.

Де купити страховку для візи в Чехію?

Купити страховку для довгострокової візи в Чехію краще в перевіреної компанії, в цьому випадку буде менше проблем з виплатами при настанні страхового випадку. Оформлення поліса займає кілька хвилин і зробити це можна в режимі онлайн. Перебуваєте клієнтом якогось українського банку – послуги страхування пропонують і вони, але ціни тут трохи вище.

Відшкодування шкоди по страховці – куди звертатися

Разом з полісом застрахована особа отримує вкладиш-пам’ятку, яку завжди потрібно носити з собою. У ній вказані телефони представників страхової компанії і алгоритм дій у випадках необхідності медичної допомоги. При серйозному погіршенні здоров’я зателефонуйте в assistance, якщо випадок критичний, то з полісом їдьте в найближчу лікарню, оплачуйте ліки і процедури з особистих коштів і зберігайте всі чеки, щоб повернути свої гроші. Є можливість поїхати до Чехії, якщо є бажання, чеську мову вивчити можна досить швидко. Зарплата тут вище, ніж в Польщі на чверть, найближчий сусід для українців є трампліном для переїзду далі на Захід, де платять значно більше. Робоча страховка в Чехію або Польщу поширюється на всі країни Євросоюзу, тому, якщо плани ще не визначені, оформите поліс на рік з певним числом днів за кордоном.