fbpx
61000 пер. Троицкий 9В, офис 4-11, г. Харьков
📞+380503249274
📞+380672131874
📞+380633089274
📧ework.kh@gmail.com
ework.kh@gmail.com

Робоча віза в Чехію

Чехія – головний конкурент Польщі для шукачів роботи за кордоном з України, але, як і в будь-яку країну Шенгена, сюди потрібно робити робочу візу. У найближчого сусіда поляків зарплати значно вище, а соціальний захист іноземних робітників на належному рівні, тут рідше можна зіткнутися з недобросовісними роботодавцями і реальніше укласти довгостроковий контракт. Питання, скільки коштує, де і як зробити робочу візу в Чехію, які знадобляться документи для оформлення та скільки процедура займе часу – одні, з найчастіших консультантам з працевлаштування за кордоном.

Що потрібно для відкриття робочої візи українцям в Чехію

З 2017 року громадянам України відкрився безвізовий в’їзд до країн ЄС, але це не поширюється на тих, хто за кордоном збирається провести більше 90 днів або влаштуватися на роботу. Отримання робочої візи до Чехії – обов’язкова умова, щоб влаштуватися на хорошу посаду або знайти високооплачуване місце.

Як оформити робочу візу в Чехію

Для відкриття трудової візи потрібно пройти 4 етапи.

  • Знайти відкриту вакансію.
  • Зв’язатися з потенційним роботодавцем і пройти співбесіду.
  • Підписати трудовий договір.
  • Оформити дозвіл на роботу і на його підставі відкрити робочу візу.

Після приїзду до Чехії оформлюється посвідка на проживання, трудова або Блакитна карта. Виконувати цей пункт не потрібно, якщо здобувач влаштовується на сезонну і тимчасову роботу строком до 6 або 3 місяців.

Документи для працевлаштування

Візи в Чехію іноземним громадянам видаються двох типів – короткострокові «C» і довгострокові національні «D». Для їх отримання необхідно отримати дозвіл для роботи в країні. Види дозвільних документів можуть відрізнятися.

Запрошення на роботу коштує 500 крон. Після зміни місця роботи потрібно оформляти новий дозвіл.

Карта праці строком до 2-х років, також прив’язується до робочого місця, але з дозволу імміграційної служби МВС Чехії допускається його зміна. Видається на підставі трудового контракту (2500 крон).

Блакитна карта видається на підставі трудового контракту не менше, ніж на рік претендентам з вищою освітою і підтвердженим рівнем високої кваліфікації. Ціна, як і на трудову карту.

Ці документи є основними для отримання короткострокових і довгострокових робочих віз.

Документи для відкриття візи

Закордонний паспорт з закінченням терміну дії не раніше 3 місяців кінцевої дати трудової угоди.

Заява на бланку встановленого зразка на видачу візи.

Довідка про відсутність судимості в країні, де здобувач жив останні 3 роки.

Дві фотографії – 35 на 45 мм.

Офіційне запрошення від роботодавця, дозвіл на роботу або трудовий договір.

Підтвердження про надання житла компанією або приватною особою (завірена нотаріально), копія договору оренди.

Медичний страховий поліс з покриттям мінімум 30 000 євро.

Виписка з банківського рахунку про наявність коштів (для життя в перший час).

Квитанції на оплату візового збору (віза D – 2500 чеських крон або 95 євро).

Всі документи подаються в оригіналі, а копії завіряються нотаріусом за місцем видачі (в Україні або Чехії). Заявки можуть розглядатися в чеському МВС до 4 місяців, іноземців можуть запросити на співбесіду до Консульського відділу. У разі позитивного вердикту віза видається за 3 дні.

Як швидко виїхати працювати до Чехії?

Боїтеся самостійно вирішувати юридичні питання, вперше вирушайте на роботу за кордон – допомога в оформленні робочої візи в Чехію вам стане в нагоді. Прискорити отримання бажаної вакансії ви зможете, звернувшись в агентство з працевлаштування.

Посередник знайде вакансію у чеських роботодавців за квотами.

Оформить здобувачеві запрошення терміном на місяць і візу.

Українець по приїзду зареєструється в компанії, що видала запрошення.

Після місяця роботи, роботодавець оформить карту побуту для довгострокової роботи, яку необхідно буде зареєструвати в МВС Чехії. Рішення серйозних питань завжди краще перекладати на фахівців. В цьому випадку вам не доведеться самостійно збирати необхідні папери, оформляти страховку і заповнювати анкети на іноземній мові.