61000 пер. Троицкий 9В, офис 4-11, г. Харьков
📞+380503249274
📞+380672131874
Viber: +380669372174
📧ework.kh@gmail.com

Робоча віза в Словаччину

Словаччина, як і багато інших країн, після вступу в Євросоюз, відчуває брак кваліфікованих кадрів, фахівців робітничих професій, завжди потрібні підсобники, працівники в сільському господарстві. Тоді як словаки спрямовуються в країни з більш високим рівнем заробітку – Англію, Швейцарію, Данію, на їх місця претендують кандидати з України. Введення бізвіза для українців відкрило можливості для безперешкодних подорожей, але оформлення робочої візи до Словаччини не втратило свою актуальність. Легальне працевлаштування за кордоном неможливо без ряду формальностей.

Отримання робочої візи до Словаччини – 5 кроків назустріч мрії

У 2018 році через проблеми нестачі кадрів уряд прийняв ряд законів, спрямованих на спрощення в’їзду та працевлаштування іноземців в країні. Проте, робоча віза в Словаччину для українців в 2021-м знадобиться, це – обов’язкова умова для офіційного працевлаштування. Отримати її можна тільки за умови, якщо на вакансію немає претендентів з громадян країни або ЄС.

Як отримати робочу візу до Словаччини

Для отримання візи необхідно дозвіл на працевлаштування, яке необхідно оформити до приїзду в країну. Документ оформляється тільки на вакансію, на якій ви вже затверджені потенційним роботодавцем. Щоб стати володарем візи, необхідно:

  • знайти роботу і укласти договір про найм;
  • подати документи в Бюро працевлаштування в Словаччині;
  • отримати дозвіл на роботу (або відмову).

Якщо мета поїздки – працевлаштування, і ви не оформили дозвіл, працювати зможете тільки в неофіційному порядку, що тягне за собою ризики і відповідальність перед законом країни. Наявність робочої візи – це захищеність українця трудовим законодавством Словаччини та перспективи тривалого перебування в країні.

Робоча віза в Словаччину: документи для оформлення

Для оформлення візи для роботи закордоном, крім усного трудової угоди з наймачем знадобляться:

  • закордонний паспорт, дійсний не менше 3-х місяців після закінчення дії візи;
  • 2 фото (3,5х4,5), зроблені протягом останніх пів року;
  • копії всіх сторінок з відмітками внутрішнього паспорта України;
  • копія ІПН;
  • свідоцтво про сімейний стан (шлюб або розлучення);
  • візова анкета, заповнена латинськими літерами, роздрукована і завірена особистим підписом;
  • завірене запрошення на роботу від словацького роботодавця;
  • підтвердження про надання місця проживання мул оренді житла;
  • банківська виписка (сума на рахунку повинна перевищувати 600 євро);
  • медична страховка (покриття від 30 000 євро);
  • консульський збір у розмірі 35 євро.

Документи в консульський відділ подаються особисто.

Скільки коштує робоча віза в Словаччину в 2024 році, терміни виготовлення

Вартість робочої візи до Словаччини залежить від термінів її виготовлення. Оформлення в зазвичай порядку займає 7-10 днів, термінова робиться за 3 дні і коштує 70 євро.

Працевлаштування в Словаччині можливо по короткостроковій (вона ж шенгенська) візі – категорія С, і національної довгострокової – категорія D.

Чим загрожує відсутність візи і як уникнути труднощів з її оформленням?

Багатьох претендентів цікавить питання працевлаштування без візи, можна побачити пропозиції з таким варіантом для сезонних робіт, але варто оцінювати ризики. Працювати іноземці можуть, але тільки на правах волонтера – за їжу та житло, без права на оплату своєї праці. Не дивуйтеся, якщо роботодавець вам не заплатить – в рамках закону він має рацію. Винагорода праці в грошовому еквіваленті без дозволу на роботу в Словаччині – порушення міграційного порядку, наслідок – депортація і погіршення історії виїздів до країн ЄС.

Нічого складного в тому, як відкрити робочу візу до Словаччини, немає, але в рішенні серйозних питань завжди краще довіритися фахівцям. Співробітники компанії допоможуть вам зі збором необхідних документів, заповнять страховий поліс, анкету, а до цього знайдуть підходящу вакансію, проведуть переговори з роботодавцем. Легальне працевлаштування за кордоном – це гарантія вашої безпеки, а робоча віза в Словаччину – один з найголовніших документів, з яким чужій країні ви будете почувати себе впевнено. Подбайте про правильно складених документах і вирушайте підкорювати світ.