40030 ул. Гагарина 2, офис 8, г. Сумы
ework1mail@gmail.com

Робоча віза в Польщу

Польща – одна з найпривабливіших країн для громадян України в пошуку роботи за кордоном. Першочергово на це впливає її географічна близькість, друге – в польській мові багато слів, схожих з українськими і російськими, тому вивчити його українцю реально за кілька місяців. Але, щоб гідно заробити і не зіткнутися з проблемами з законом, отримання робочої візи в Польщу – обов’язкова умова для працевлаштування. Як її одержати, що для цього слід зробити – перше, про що варто задуматися на підготовчому етапі для поїздки в Європу.

Польська віза в для українців: види, правила оформлення, терміни, ціна

Безвізовий в’їзд для українців поширюється тільки на мандрівників, і дозволяє перебувати в зоні Шенгену не більше 90 днів. Для легальної роботи в країні діють інші правила, порушення яких загрожує мінімум – невиплатою зарплати роботодавцем і обманом посередників, максимум – депортацією і забороною в’їзду країну. Поважаючи закони, можете бути впевнені, що і ваші права не будуть порушені. Офіційне працевлаштування – це гарантоване дотримання умов контракту роботодавцем, захист іноземця контролюючими службами та перспективи зробити кар’єру у Європі.

Категорії віз для українців у Польській Республіці

Легальне працевлаштування за кордоном неможливо без ряду формальностей і перше – робоча віза. Можна так само легально (не більше 90 днів) працювати українцям в Польщі по безвізу. Для цього потрібно заїхати в країну, самостійно знайти роботу і отримати запрошення, за цей час подати прохання на отримання Карти побиту або після закінчення трьох місяців оформити візу на батьківщині.

Візи оформляються на термін до 5 років з можливістю продовження після їх закінчення, форма дозволу залежить від передбачуваного виду зайнятості.

C – Шенгенська віза – забезпечує перебування українця в Польщі і в країнах Шенгенської зони на період, позначений у візі.

D – Національна віза – довгостроковий варіант, що дозволяє роботу тільки в Польщі, поїздки в інші країни ЄС не можуть перевищувати – 90 з 180 днів в році.

D5A – польська віза, дійсна протягом 9 місяців в календарному році, – для зайнятості на сезонних роботах в аграрному секторі і сфері туризму.

Від поставлених завдань залежить вибір відповідної візи. Національна віза розрахована на тих, хто підписує довгостроковий контракт з одним підприємством, терміни залежатимуть від тривалості контракту. Мультивіза підходить для українців, що працюють вахтовим методом і задіяних у виконанні сезонних робіт в декількох країнах Шенгену.

Без яких документів не обійтися для відкриття візи в Польщу?

Підготовка к поїздці займає не один день, які документи потрібні для оформлення візи на роботу в сусідній країні? Пакет в більшій своїй частині стандартний для всіх країн Євросоюзу. Вам знадобляться:

 • Внутрішній український паспорт для пред’явлення в ППВА (Пункт прийому візових анкет) і копія першої сторінки та з місцем постійної прописки (або біометричного паспорта і довідки про реєстрацію). У Польському консульстві копії не знадобляться.
 • Закордонний паспорт мінімум з двома незаповненими сторінками, дійсний не менше 3-х місяців після закінчення трудової угоди, візи, передбачуваного терміну виїзду з країни або із зони Шенгенської угоди плюс копія документа.
 • Дві чіткі кольорові фотографії 3,5 * 4,5 (особа – не менше 80% від займаного формату), зроблені не раніше 6 останніх місяців.
 • Заява встановленого зразка на видачу візи. В анкету повинна бути вклеєна фотографія, розділи заповнюються латинськими літерами і завіряються двома підписами. Важливо! Прізвище та ім’я повинні відповідати даним з закордонного паспорта.
 • Оригінал і копія страхового поліса з покриттям мінімум 30 тисяч €. Страховка має поширюватися на всі країни Євросоюзу, франшиза – максимум 150 €. Для довгострокової присутності у Польщі оформляється річний поліс. Для віз з обмеженим часом дії страховка повинна на 15 днів перекривати терміни, на які відкривається віза.
 • Банківська виписка про розміри наявності грошових коштів, що покривають витрати на життя в перший час.
 • Запрошення від компанії-наймача і трудовий контракт, оформлений відповідно діючих правил. Фахівці, які претендують на висококваліфіковану працю, надають копії і переклади дипломів про освіту, сертифікати, що підтверджують кваліфікацію.
 • Підтвердження від роботодавця або нотаріально завірена заява від приватної особи про надання житла, договір про оренду.
 • Підтверджуючі документи оплату обов’язкових зборів (консульського та сервісного).

Якщо здобувач виїжджає за кордон з новим закордонним паспортом, додаються копії зі сторінок старого паспорта з усіма шенгенськими візами, відкритими протягом останніх 3 років.

Правила оформлення Запрошення для роботи в РП

Запрошення оформляє польський роботодавець. Документ на офіційному бланку з повними реквізитами компанії завіряється печаткою. У документі вказуються контакти наймача, передбачувана посаду найманої особи, період роботи і передбачуваний розмір зарплати.

У ППВА надаються оригінал запрошення і копія. До документа додається трудову угоду, складене для підписання сторонами після прибуття іноземця на місце роботи.

Порядок відкриття робочих віз (Польща)

Вся процедура оформлення робочої візи до Польщі складається з п’яти основних етапів, деякі з яких за вас можуть зробити фахівці. Такий підхід забезпечить від допущення помилок, що може спровокувати відмову у видачі візи.

необхідно:

 • Підготувати пакет документів.
 • Заповнити візову анкету.
 • Зарезервувати дату і час прийому в ППВА або в консульстві.
 • Оплатити збори і особисто подати документи.
 • Пройти біометричну ідентифікацію.

Для реєстрації на подачу документів, потрібно сплатити сервісний збір за послуги ППВА. На квитанції вказуються персональні дані здобувача і унікальний реєстраційний код-ідентифікатор для Візового центру.

При зверненні в агентство з працевлаштування пакет документів зібрати вам допоможуть фахівці компанії.

Витрати на оформлення візи і терміни її отримання

Для оформлення виїзних документів знадобиться оплатити:

 • консульський збір (віза «C» термін оформлення 5-7 робочих днів) – 35 €;
 • сервісні збори – сума в гривні, що дорівнює 18.5 € за актуальним в день оплати курсу;
 • термінова віза – плюс 35 € до основних витрат.

При відкритті національної візи консульський збір відсутній, видача займає до 10 робочих днів з дня подачі заяви.

Причини для відмови у видачі візи. Як уникнути неприємних сюрпризів

Подача документів на польську візу не гарантує її отримання, але ризики можна знизити, звернувшись до професіоналів.

Рішення про відмову консульський відділ може прийняти в ряді випадків:

 • Громадянин мав проблеми з Законом на території Польщі, був депортований з країн Євросоюзу.
 • Викликає сумнів персона іноземця, для оформлення візи надана інформація, яка не відповідає дійсності.
 • Чи не повний пакет документів або помилки в їх заповненні.
 • Підроблені та прострочені документи.

Хочете себе убезпечити від неприємних сюрпризів – довіртеся професіоналам, щоб вони правильно заповнили анкету, оформили страховку, підготували документи для отримання робочої візи в Польщу. Фахівці агентства з працевлаштування вирішать всі питання за вас і захистять від перешкод в оформленні виїзних документів. Легальна робота – це ваш шанс на краще життя, реалізуйте його правильно. Оформлення робочої візи в Польщу – гарантія вашої безпеки і спокою близьких людей.