40030 ул. Гагарина 2, офис 8, г. Сумы
ework1mail@gmail.com

Робоча віза в Англію

Англія входить у топ найпопулярніших напрямків для працевлаштування за кордоном. Рівень зарплат тут на порядок вище, ніж у Словаччині чи Литві, не дарма сюди спрямовуються на заробітки громадяни Євросоюзу. Знайти вакансію українцеві в Сполученому Королівстві реально, але умови отримання робочої візи в Англію жорсткіше, ніж в країни Шенгену. Робота за кордоном для українських претендентів – це можливість серйозно поправити фінансове становище сім’ї, зробити накопичення для розвитку власного бізнесу, дізнатися культуру Туманного Альбіону, вивчити мову в середовищі носіїв. Робота в Англії може стати перспективою для переїзду на постійне місце проживання або влаштувати особисте життя.

Як і яку відкрити робочу візу в Англію?

Отримати робочу візу в Англію складно, але все ж реально. У перші роки існування Євросоюзу на Туманний Альбіон кинулися тисячі жителів Прибалтики, поляків, чехів словаків, зараз ці люди зуміли закріпитися в країні і зробити кар’єру, а для українців відкрилися можливості зайняти їх місця в сфері обслуговування, сільському господарстві, на виробництві, в харчовій і легкої промисловості. Існують блискучі перспективи для талановитих вчених, лікарів, програмістів, інженерів і програмістів. В кожному окремому випадку на порядку денному постане питання: як стати володарем робочої візи до Британії?

Види робочих віз для іноземців: Великобританія

Спрощений виїзд українців за кордон по біометричного паспорту дає можливість безперешкодно подорожувати країнами Євросоюзу, але для роботи закордоном знадобиться підготувати пакет документів і оформити відповідний дозвіл. Для працевлаштування в Англії існує кілька варіантів віз.

3-річна віза (якщо трудовим договором не визначений менший термін) кваліфікованого фахівця надається працівникові, який приїхав до Великобританії на запрошення роботодавцю. Наймач повинен мати спонсорський сертифікат і довести, що компанія має потребу в цьому фахівці.

Віза тимчасового працівника надається терміном на 6 місяців (рідше на 1 рік). Якщо іноземець з такою візою працює в Англії більше 5 років, він отримує право подати документи на отримання ПМЖ.

Віза домашнього працівника надається обслуговуючому персоналу осіб, які проживають в Англії на довгостроковій основі. Для оформлення візи няні, шоферові, покоївки, помічнику по господарству необхідно пред’явити документ, що підтверджує, що він працює в цій родині останні 12 місяців.

Для відкриття різного виду віз передбачено різний пакет документів, за винятком основних.

Документи для відкриття робочої візи в Англію

Отримання візи для роботи в Сполученому Королівстві процедура досить клопітна в порівнянні з іншими європейськими країнами. У зборі і підготовці, необхідних паперів, допоможуть співробітники агентства з працевлаштування, а якщо не боїтеся перешкод, цим можете зайнятися самостійно.

Для звернення до посольства знадобляться:

 • Закордонний паспорт з закінченням терміну дії не раніше 3 місяців кінцевої дати трудової угоди і копію документа.
 • Кольорова фотографія – 35 на 45 мм.
 • Заява на бланку встановленого зразка на видачу візи або в режимі online. Анкета, заповнена в електронному вигляді англійською мовою та роздрукована на принтері. Підпис і дата ставляться власноруч.
 • Угода у встановленій формі про прийняття законів Великобританії.
 • Виписка з банківського рахунку про грошове забезпечення – 1 250 $, які зберігаються не менше 90 днів до моменту отримання довідки. Альтернатива – довідка від роботодавця із зобов’язанням розмістити і забезпечити утримання на перший місяць перебування в країні.
 • Медична страховка сі довідка про стан здоров’я. Обов’язково пройти перевірку на туберкульоз.
 • Дозвіл на роботу від наймача, сертифікати спонсора.

Кваліфіковані фахівці надають копії і переклади дипломів, завірені нотаріусом, сертифікати рівня знання англійської мови, укладений контракт з компанією-наймачем, із зазначенням річної зарплати не менше 40 000 $.

Порядок отримання візи

Легальне працевлаштування складається з декількох етапів.

 • Співбесіда з потенційним роботодавцем.
 • Реклама вакансії, на яку ви претендуєте, протягом місяця в місцевих засобах масової інформації. Роботодавець має право найняти вас, якщо за цей час на оголошення не відгукнулися місцеві жителі або громадяни Євросоюзу.
 • Оформлення наймачем спонсорської ліцензії та сертифікату.
 • З наявними на руках контрактом, завіреним запрошенням від наймача і номером спонсорського сертифіката можете вирушати в посольство для відкриття візи.

Перш ніж подати документи на отримання британської візи заплатити внесок за страхування здоров’я і консульський збір за видачу документа. Розцінки розрізняються для різних видів полісів і дозволів на роботу. В найближчий Візовий центр Великобританії подайте необхідні для відкриття візи певного зразка документи і здайте біометричні дані.

Після в’їзду до Британії протягом 10-и днів з початку дії візи, необхідно буде отримати BRP – Біометричне дозвіл на проживання, що підтверджує право жити і працювати в Сполученому Королівстві. Якщо карту в зазначений іноземець не встигає забрати – накладається грошовий штраф або анулюється документ.

Робоча віза в Англію з України: що потрібно знати здобувачеві

Оформлення робочої візи в Англію – процес трудомісткий, самостійно її отримати виходить далеко не у кожного. Хочете знизити ризики – зверніться за допомогою в агентство з працевлаштування і всі турботи на себе візьмуть фахівці. Оформлення документів, необхідних для робочої візи в Англію, переговори з потенційним роботодавцем на себе візьму співробітники компанії. Офіційне працевлаштування – це соціальні гарантії, захист ваших прав в чужій країні.

Перспективи легальної роботи

Після 5 років проживання і роботи в країні українець має право претендувати на Постійне місце проживання у Великобританії, а ще через рік на отримання громадянства.

Відповідальність нелегалів

Нелегальне працевлаштування несе відповідальність найманого працівника і роботодавця.

Якщо наймач працевлаштовує нелегала або працівника без дозволу на роботу, в перший раз штраф складе майже 20 000 $, у другій – 26 500 $, в регулярному порушенні зобов’язань, передбачається кримінальна відповідальність.

Українцю, який працює нелегально, загрожує депортація і заборона на в’їзд до Сполученого Королівства на термін до 10 років.

Англійська віза – реальність, але для її отримання потрібно докласти чимало зусиль. Незважаючи на брак робочих рук у сільському господарстві та сфері обслуговування, навіть тут українцям складно влаштуватися. Допомога в отриманні робочої візи в Англію агентством з працевлаштування – це позитивний результат на 99,9 відсотків. Робота за кордоном – можливість вийти на інший матеріальний рівень, зробити цей крок впевнено простіше з підтримкою e-work. Легальне працевлаштування – єдиний спосіб за кордоном відчувати себе захищено, а згодом стати громадянином Євросоюзу.